Ten Mercedes należał do rodziny, która u nas pielęgnuje wszystkie auta od lat. Na niego zwracaliśmy zawsze szczególną uwagę ze względu na jego historię.
Senior rodziny kupił to auto w Niemczech prosto z salonu w 2004r. Myślał właśnie o takiej specyfikacji a że był fanem Mercedesa to zawsze marzył o zakupie właśnie w ojczyźnie tej marki.

Do podłokietnika trafił nawet system GSM z oryginalną (legendarną już) Nokią 6310i - aktualnie nadal w folii :D

Po przyjeździe do Polski auto było oczkiem w głowie właściciela. Każdy serwis wykonywany w ASO tak jak ewentualne naprawy. Wszystkie części wymieniane na oryginały w razie potrzeby. Stale garażowany i woskowany. Stan lakieru oprócz drobniutkich odprysków na froncie - perfekcyjny. Dlatego przez 18 lat przejechał zaledwie 84 tysiące kilometrów.

W 2021 podczas standardowej inspekcji znaleziona została delikatna nieszczelność w turbosprężarce. Uszczelka została natychmiast wymieniona na nową i turbosprężarka dostała 12miesięczną gwarancję.

W ostatnich latach, właściciel przepisał samochód na wnuczkę - bo również uczestniczyła (sporadycznie) w użytkowaniu.
Mercedes przejeździ bezproblemowo jeszcze wiele lat i właścicielom zależało na znalezieniu dla niego dobrego domu. Cena nie jest niska ale odzwierciedla wkład i zaangażowanie właściciela w stan tego auta. Wydając trochę więcej - przyszły właściciel oszczędził bardzo dużo finansów na naprawach. 
Auto zostało na południu Polski i trafiło do pasjonata marki.