R

Wiosenne porządki w KURO

Wiosna w KURO pojawia się szybciej niż wiosna astronomiczna, ta przypada na 20 marca, szybciej również niż wiosna kalendarzowa, czyli słynny dzień wagarowicza (21.03), a jej nadejścia nie zwiastują ani przylatujące z ciepłych krajów żurawie, ani nawet bociany. 

W detailingu nierozłącznie wiąże się z przybyciem samochodów, które leniwie budzą się ze snu zimowego i coraz śmielej pojawiają się przed KURO niczym pierwsze krokusy i przebiśniegi, cierpliwie oczekując na solidne przygotowanie do sezonu.

Auto po zimie

Jak co roku, wraz z pierwszymi promieniami słońca trafia do nas wiele często nowych jeszcze samochodów, których lakier, po solidnym domyciu z pozostałości po zimie, delikatnie mówiąc, pozostawia wiele do życzenia. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, część z nich to zaniedbania właścicieli związane z samodzielną, niewłaściwą pielęgnacją, inne kilka razy trafiły w miejsce, gdzie gąbka do felg i nadkoli wygląda zupełnie tak samo jak ta do lakieru, a jeszcze inne wyjechały z salonu z gęstą siatką mikrodefektów, ale dzięki pogodzie (a właściwie jej braku) czujne oko nowego właściciela nie zauważyło tego, co ujawniły pierwsze promienie wiosennego słońca odbijające się w lakierze jego nowego auta.

W KURO zdajemy sobie sprawę, że każdy samochód jest inny, każdy właściciel będzie go użytkował na swój, wyjątkowy przecież sposób, dlatego też, w ramach wiosennego odświeżenia przygotowaliśmy kilka pakietów, które nasi klienci mogą wspólnie z doradcami dopasowywać tak, żeby były one skrojone na miarę ich potrzeb i oczekiwań.

Jako pierwszy, przygotowaliśmy pakiet WIOSNA I, czyli kompleksowe, solidne domycie samochodu, połączone z płukaniem nadkoli, szczelin i wszystkich dolnych części samochodu, gdzie podczas jesienno-zimowej eksploatacji mogły nagromadzić się osady z soli i błota. Ponadto, aby właściwie przygotować karoserię, chemicznie usuwamy poprzyklejane do niej osady ze smoły i asfaltu, a także osady metaliczne. Nie zapominamy także o wnękach, zawiasach i komorze silnika. Tak przygotowane auto, trafia na halę detailingową, gdzie zostaje starannie osuszone, sprawdzone i przygotowane do aplikacji preparatu zabezpieczającego lakier. Przy okazji zabezpieczenia karoserii wybranym woskiem premium, lub powłoką polimerową, nie zapominamy również o zabezpieczeniu felg, opon, czy reflektorów i tworzyw sztucznych. Dodatkowo, przednia szyba zostaje odpolerowana, tak aby znajdujące się na niej plamy i zacieki zostały mechanicznie usunięte.

Dzięki temu, po aplikacji powłoki hydrofobowej (niewidzialnej wycieraczki), przy jeździe z wyższymi prędkościami (>50km/h) korzystanie z klasycznych wycieraczek będzie całkowicie zbędne. Takie całodniowe SPA to świetne rozwiązanie dla każdego samochodu, niezależnie od jego wieku, przebiegu, czy przeznaczenia.

Kolejnym, najpopularniejszym w poprzednich latach pakietem odświeżenia samochodu jest pakiet WIOSNA II, czyli rozszerzona o jednoetapowe polerowanie WIOSNA I. Różnica polega na jednym, ale bardzo ważnym aspekcie pracy. Po umyciu i przygotowaniu pojazdu, trafia on na halę detailingową, gdzie zostaje starannie osuszony i przygotowany do polerowania. Od lat świetnie sprawdza się tutaj jednoetapowe polerowanie, tak zwany one-step. Karoseria samochodu zostaje solidnie odświeżona, mikrorysy i oksydacje trwale usunięte, lakier znów jest śliski i błyszczący, a odbicie lustrzane. Na koniec zabezpieczamy go wybranym woskiem premium, lub powłoką polimerową, nie zapominając również o felgach, oponach, czy reflektorach.

WIOSNA II stała się na tyle popularna, że musieliśmy zdecydować się na pracę również w godzinach nocnych, ponieważ nie byliśmy w stanie zadbać o wszystkie z umawiających się do nas samochodów. Wynika to z tego, że właściwie przeprowadzone polerowanie zajmuje znacznie więcej czasu i auta, które przyjmujemy muszą zostać z nami na minimum jeden pełny dzień pracy, a w skrajnych przypadkach (lakiery bardzo zmęczone, wymagające więcej pracy) nawet dwa dni robocze. Jednak efekt wizualny rekompensuje te drobne niedogodności czasowe.

Ostatnie z rozwiązań dla samochodu z zewnątrz to oczywiście zabezpieczenie powłokami bądź foliami ochronnymi. W ramach wiosennego odświeżenia samochodu możemy wybrać jeden z czterech pakietów ochrony, a każdy z nich doposażyć według uznania. Różnice między nimi to przede wszystkim zastosowana powłoka ochronna, ilość szyb pokrytych powłoką hydrofobową (przednia, trzy przednie, czy wszystkie) i ilość elementów zabezpieczonych foliami ochronnymi. Tak kompleksowo zabezpieczone auto to inwestycja którą docenimy po latach, gdy stając obok samochodu z tego samego rocznika, samochód po pełnym pakiecie ochrony będzie dalej wyglądał, jakby dopiero co wyjechał z salonu.

Wiosenne porządki to także generalne sprzątanie wnętrza, które możemy wykonać przy okazji pakietu odświeżenia z zewnątrz, lub jako niezależną usługę. W ramach kosmetyki wnętrza możemy zadbać o skóry (czyszcząc je i impregnując, a także wykonując barwienie drobnych ubytków), wyprać dywaniki i inne tekstylia, odświeżyć podsufitkę, wyczyścić wszystkie zakamarki i, po dokładnym wysuszeniu, zaimpregnować całe wnętrze w taki sposób, aby na długo pozostało w nienagannej kondycji. Dodatkowo, w trosce o komfort podróżowania, możemy wymienić filtr kabinowy, przeprowadzić proces ozonowania wnętrza, a także dezynfekcji całego układu klimatyzacji.

A może na stałe?

Jeśli już zdecydujemy się na wybraną opcję wiosennego odświeżenia samochodu, warto zastanowić się także nad umówieniem stałego, cyklicznego terminu dalszej, regularnej pielęgnacji. 

Takie rozwiązanie pozwoli na utrzymanie samochodu w nienagannej kondycji, przez cały sezon.