R

Powłoka ceramiczna i co dalej?

                               

 Zabezpieczenie samochodu powłokami ochronnymi to idealne rozwiązanie które ma za zadanie nie tylko ochronić lakier przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi ale przede wszystkim ułatwić jego bieżącą pielęgnację.Czyli nakładam powłokę i mogę raz na zawsze zapomnieć o pielęgnacji samochodu?

Wbrew temu co mówi wiele firm detailingowych zabezpieczenie powłokami ochronnymi to nie koniec, a dopiero początek przygody z detailingiem.

 Oczywiście właściwości hydrofobowe powłok mają za zadanie utrudnić przyklejanie się brudu do karoserii przez co samochód brudzi się zauważalnie mniej, a brud pozostawiony na dłużej znacznie łatwiej jest domyć, jednak utrzymanie samochodu w idealnym stanie wymaga regularnego mycia samochodu.

 

Raz w tygodniu - regularne mycie na myjniach bezdotykowych

Regularne mycie na myjniach bezdotykowych pozwoli zapobiec nawarstwianiu się brudu pogarszającego właściwości hydrofobowe powłok.


Mycie samochodu na myjniach bezdotykowych warto wykonywać regularnie raz w tygodniu, lub po dłuższej trasie po której na przodzie samochodu zebrała się znaczna ilość owadów ( pozostawione na słońcu przez dłuzszy czas wżerają się w powłokę tworząć nieestetyczne plamy). W przypadku myjni bezdotykowej dokładnie płukamy cały samochód wyłącznie wodą zdemineralizowaną aby usunąć nadmiar brudu z lakieru. 

Jeżeli samochód jest bardzo zabrudzony, a nie jesteśmy pewni chemii używanej na myjni warto zaopatrzyć się w ręczny opryskiwacz z pianą aktywną o neutralnym pH która przed myciem rozpuści brud na samochodzie ułatwiająć jego pielęgnację.

Wszelkie kosmetyki do pielęgnacji samochodu znajdziecie w naszym sklepie internetowym lub stacjonarnie w siedzibie KURO przy Chodowieckiego 3.

Simply Clean - kosmetyki samochodowe
-
 

Na co uważać podczas mycia samochodu na myjni bezdotykowej?

  •  Mycie nagrzanego lakieru - mycie w pełnym słońcu lub lakieru wystawionego przez dłuższy czas na działanie promieni słonecznych może powodować zbyt szybkie odparowanie wody i powstanie waterspotów na lakierze.
 
  • Mycie samochodu szczotką na myjni bezdotykowej - szczotki na myjniach bezdotykowych są zbyt twarde, a dodatkowo jest w nich bardzo dużo brudu oraz piasku który został po myciu wcześniejszych samochodów ( takie połączenie z pewnością porysuje delikatny lakier samochodu).                                                                                        
 
  •  Wycieranie samochodu ręcznikiem ( bezdotykowo nigdy nie pozbędziemy się wszystkich zanieczyszczeń czy drobinek piasku z samochodu, wycierając tak umyty samochód możemy przyczynić się do powstawania mikrorys które szczególnie są widoczne w pełnym słońcu.

Raz w miesiącu - bezpieczne, ręczne mycie samochodu

Raz w miesiącu należy przeprowadzić ręczne mycie które pozwoli domyć brud którego nie jesteśmy w stanie umyć na myjni bezdotykowej oraz odetkać warstwę hydrofobową powłoki. 


Do bezpiecznego mycia ręcznego należy używać chemii o neutralnym pH oraz bezpiecznych rękawic które minimalizują powstawanie mikrorys.


Regularne comiesieczne mycie oferujemy również w KURO Detailing w pakiecie SPA I

Jeste to pakiet czyszczenia i pielęgnacji przygotowany z myślą o samochodach, które na co dzień są płukane na myjniach bezdotykowych

Pakiet pięcioetapowego czyszczenia SPA I wykonywany raz w miesiącu poprawi działanie powłoki ochronnej lub wosku. Detailingowe czyszczenie usunie przyklejony do karoserii brud, dedykowane dressingi trwale odżywią i zabezpieczą elementy na zewnątrz i wewnątrz pojazdu.

Dodatkowo suszenie samochodu sprężonym powietrzem minimalizuje zamarzanie zamków oraz uszczelek podczas minusowych temperatur.
 

Raz w roku - detailingowe mycie z usuwaniem osadów

Raz w roku warto wykonać mycie rozszerzone o usuwanie zalegajacych osadów nagromadzonych podczas jazdy.

Osady metaliczne oraz pozostałości smoły i asfaltu po czasie utrudniają pięlęgnację samochodu, dodatkowo duża ilość osadów na progach, dołach drzwi oraz błotnikach, a także plamy po twardej wodzie psują efekt wizualny samochodu.

Pakiet dziewięcioetapowego usuwania osadów SPA II opracowaliśmy aby bezpiecznie usuwać trwale przyklejone do karoserii kropki smoły i asfaltu, osady metaliczne, plamy z żywicy, czy twardej wody.

Aby uniknąć wżerów i odbarwień lakieru zalecamy regularnie usuwać osady. Niezależnie od rodzaju zabezpieczenia (folia, powłoka, wosk) regularnie wykonywane SPA II znacząco poprawia hydrofobowość, a lakier znów jest gładki w dotyku. Podczas usługi nie zapominamy również o wnętrzu, które zostaje odświeżone i zabezpieczone dedykowanymi odżywkami do skór i tworzyw sztucznych.

Nie wiesz na jaki pakiet się zdecydować?

Zadzwoń do jednego z naszych doradców:

Regularna pielęgnacja
 

Bartosz Janecki

Regularna pielęgnacja
 

Daniel Durał

Regularna pielęgnacja