R

Nie ma wakacji od detailingu!

Okres wakacyjny to dla zadbanych czterech kółek nie lada wyzwanie. Aby utrzymać nienaganny stan pojazdu podczas intensywnej, letniej eksploatacji musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach związanych z regularną, bieżącą pielęgnacją samochodu.

Wybierając się w dłuższą drogę należy pamiętać o zabraniu w podróż kilku łatwych w użyciu preparatów, które skutecznie pomogą nam zadbać o auto. Kosmetyki do usuwania osadów z felg, bezpiecznego usuwania pozostałości owadów, quick detailer na nieprzewidziane okoliczności, płyn do szyb, a także QD do wnętrza - to najważniejsi kandydaci to zabrania w podróż.

Według zaleceń specjalistów, po każdych dwóch godzinach podróży powinniśmy odpocząć co najmniej 15, a najlepiej 30 minut. Odpoczynek nie powinien polegać tylko na skorzystaniu z oferty gastronomicznej znajdującej się na trasie stacji paliw, a wręcz zalecane jest aby czas ten poświęcić na rozruszanie się, co z kolei świetnie wpłynie na ukrwienie i ogólne samopoczucie. 

 

Doraźna pielęgnacja

Dlatego warto połączyć przyjemne z pożytecznym i zadbać o samochód, korzystając ze zwykłego nawet bezdotyku. Zainwestowane w ten sposób kilka złotych pozwoli nam na szybkie usunięcie "świeżych" owadów, w posiłkując się zabraną chemią mamy gwarancję bezpiecznego i dokładnego rozpuszczenia ich pozostałości.

Felgi

Podobnie z felgami - nagromadzone, ale jeszcze świeże osady z klocków hamulcowych nie zdążą trwale związać się z podłożem, a po naniesieniu na ich powierzchnię deironizera - możemy domyć je "samą wodą".

Czy znacie to uczucie, gdy po spędzeniu wielu godzin na samodzielnym przygotowaniu samochodu, lub po odbiorze auta z profesjonalnego czyszczenia, ruszamy w podróż i pierwszy napotkany owad rozbija się nam na środku szyby, tuż przed naszymi oczami? W lecie takie sytuacje są nagminne, dlatego warto mieć ze sobą płyn, którym na postoju będziemy w stanie doprowadzić przednią szybę do właściwego stanu. Coraz więcej preparatów posiada dodatek hydrofobowy, który ułatwi nam jazdę w deszczu.

A w razie "awarii" wewnątrz pojazdu - obowiązkową pozycją, zwłaszcza dla zmotoryzowanych rodziców będą pędzielek, mikrofibry i interior Quick Detailer - akcesoria, które pozwolą szybko uprzątnąć plamy, oraz wymieść okruchy ze szczelin.

Te kilkanaście minut spędzonych na szybkiej pielęgnacji samochodu z pewnością ułatwią nam regenerację przed dalszą podróżą i sprawią, że nasz samochód wróci z urlopu w nienagannej kondycji!