R

Jakie elementy samochodu warto okleić folią ochronną PPF?

Jakie jest najlepsze zabezpieczenie karoserii?

Folie samochodowe to najlepsze zabezpieczenie dla reflektorów, karoserii i innych elementów samochodu. Dzięki ich użyciu zabezpieczamy nasze cztery kółka między innymi przed odpryskami, piaskiem czy uszkodzeniami mechanicznymi. Kolejną ogromną zaletą folii ochronnej PPF IV generacji od STEK jest jej zdolność do samoregeneracji i hydrobofowość. Użycie folii zapewni nam spokój i ochronę przed wszelkimi zagrożeniami wynikającymi z codziennego użytkowania samochodu. Na co więc zwrócić szczególną uwagę w stosowaniu tego zabezpieczenia i jakie elementy naszego auta warto okleić folią ochronną PPF?

Zabezpieczenie elementów : Reflektory

Dobra widoczność na trasie w porach wieczornych to gwarancja bezpieczeństwa naszego i innych uczestników ruchu drogowego. Reflektory naszego samochodu są narażone na matowienie lamp wynikające z oddziaływania na nie mocnej chemii, a także degradację wynikającą z mechanicznego uszkadzania reflektorów przez drobinki piasku czy niewielkie kamyczki.

Zabezpieczenie elementów : Wnęki klamek

Paznokcie, pierścionki, a nawet regularne, codzienne “szorowanie” nagromadzonym we wnękach klamek kurzem, czyli zmielonym piaskiem sprawia, że powierzchnie te są narażone na otarcia, odpryski, rysy czy matowienie. 

 

Zabezpieczenie elementów : Maska

To element narażony na odpryski od kamieni, który najszybciej zdradza jak intensywnie na trasie użytkowany był samochód. Maska narażona jest również na ślady po ptasich odchodach, pozostałości po owadach, w których zawarte są żrące substancje powodujące odbarwienia, dodatkowo spotęgowane bijącym od spodu ciepłem silnika. Dlatego nałożenie folii ochronnej na maskę naszego auta jest rozwiązaniem najlepszym, najtrwalej chroniącym ten element karoserii.

Zabezpieczenie elementów : Zderzaki

Wykonane z tworzywa sztucznego, nie dość, że narażone na odpryski od kamieni, czy wypiaskowanie, to również na przykład na otarcie od słupka parkingowego, czy “przejechanie” po czyimś aucie na zatłoczonym parkingu w supermarkecie. Od takich “urazów” mechanicznych ochroni nas jedynie dobre jakości folia ochronna PPF