R

Jak chronić przednie reflektory przed odpryskami?

Kiedy i jak zadbać o reflektory w samochodzie?

Jesienna i zimowa pogoda nie ułatwia podróży. Jesień i występujące w tej porze roku warunki atmosferyczne, a więc niejednokrotnie deszcz czy mżawka, a także dłuższe wieczory wpływa na widoczność na drodze. Dlatego tak ważne jest, aby reflektory naszego samochodu były zawsze czyste, pozbawione drobnych uszkodzeń i wypiaskowań, które znacząco obniżają zdolność świecenia.

Jak jednak zadbać o oświetlenie auta? Przede wszystkim należy właściwie zabezpieczyć reflektory. 

Ochrona lamp przednich

W okresie jesienno-zimowym szczególnie musimy dbać o oświetlenia naszych czterech kółek. Sęk w tym, że to właśnie o tej porze roku lampy samochodowe są szczególnie narażone na działanie czynników zewnętrznych. Oprócz wspomnianego deszczu reflektory muszą mierzyć się z piaskiem, który degradując mechaniczne powierzchnię lampy powoduje matowienie poliwęglanu z którego zbudowany jest reflektor, a także z różnego rodzaju odpryskami od kamieni.

Skuteczna ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi to prostu zaaplikowanie folii ochronnej PPF. Jest to produkt samoregenerujący się, dzięki czemu nie straszny jej piasek ani nawet uderzenia drobnych kamieni. Folie PPF doskonale izolują reflektory przed nieodwracalnymi zmianami i zniszczeniami, czy też różnego rodzaju uszkodzeniami mechaniczymi. 

Wiele właściwości, jedna folia na reflektory

Idealnym rozwiązaniem, które proponujemy naszym klientom w KURO jest założenie na lampy folii samochodowej marki STEK. Folia PPF Stek DYNOshield (bezbarwna, ochronna), DYNOshade (lekko dymiona - ochronna, lekko przyciemniająca) i DYNOsmoke (intensywnie dymiona - przyciemniające reflektory)  jest folią poliuretanową, posiada zdolność do samoregeneracji a dodatkowo ma właściwości hydrofobowe, co w kontekście nadciągającej jesieni i pogody adekwatnej do tej pory roku jest jej istotnym atutem.