R

Jak przygotować auto do wakacji?

Sezon letni. Wielu z nas wybierze się wraz z bliskimi krótki wypoczynek, a każdy, kto uda się na niego samochodem powinien pamiętać o kilku podstawowych kwestiach.

OC i przegląd

Przed wyjazdem w trasę koniecznie powinniście sprawdzić stan techniczny swojego samochodu, a także upewnić się czy macie ważne OC. 

Przeglądu technicznego Waszego pojazdu możecie dokonać w KURO Mechanic, umawiając się na wizytę mailowo serwis@kuro.pl lub dzwoniąc do naszych doradców: Nasi specjaliści sprawdzą także klimatyzację Waszego samochodu.

Klimatyzacja

Jazda w upale nie należy do najprzyjemniejszych, a w trosce o najmłodszych pasażerów należy pamiętać o właściwym przygotowaniu klimatyzacji do drogi, czyszczeniu parownika i nawiewów (w KURO stosujemy dezynfekcję systemem TUNAP - zabija 99% drobnoustrojów i jest w pełni bezpieczny dla ludzi, oraz wymianie filtra kabinowego. Podczas standardowego przeglądu układu klimatyzacji nie zapominamy oczywiście o kontroli stanu jej szczelności i uzupełnieniu czynnika chłodzącego - r134a w przypadku starszych samochodów i r1234yf w przypadku pojazdów nowych.

Kolejnym ważnym elementem, o którym powinniśmy zadbać są opony.

W tym wypadku należy sprawdzić czy ciśnienie w nich jest właściwe, a sprawdzenie tego wymaga właściwie tylko podjechania na stację, gdzie przy pomocy manometru szybko sprawdzimy czy wartości odpowiadają tym, które znajdziemy na klapce baku, lub wewnętrznej części słupka B naszego pojazdu. 

Nie można zapomnieć także o sprawdzeniu poziomu oleju, kontroli i wymianie płynu do spryskiwaczy jeśli jeszcze nie wymieniliśmy zimowego na letni, a także sprawdzeniu płynu hamulcowego czy stanu świateł.

Szerokiej Drogi!