R

Folia PPF vs. Powłoki Ochronne: Które zabezpieczenie wybrać dla Twojego samochodu?

Folia PPF vs. Powłoki Ochronne: Które Zabezpieczenie Wybrać dla Twojego Samochodu?

 

Każdy z nas marzy o tym, aby nasz samochód pozostał w nieskazitelnej kondycji przez wiele lat. Ale jak to osiągnąć w świecie, gdzie ekologiczny lakier rysuje się od patrzenia, a  drogi pełne są pułapek w postaci kamieni, żwiru czy centrum miast pełnych "życzliwych sąsiadów"?  Na szczęście istnieją zaawansowane zabezpieczenia, które pomagają zachować blask naszego pojazdu. Dzisiaj przyjrzymy się dwóm popularnym rozwiązaniom: folii PPF (Paint Protection Film) oraz powłokom ochronnym, porównując ich różnice i zalety.

Bezbarwna folia PPF

Folia PPF to gruba, elastyczna, przeźroczysta warstwa aplikowana na lakier samochodowy w celu ochrony przed zarysowaniami, odpryskami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Jest to swoisty pancerz, który chroni lakier przed negatywnymi skutkami działania czynników zewnętrznych, takich jak kamienie, owady czy nawet drobne obcierki parkingowe.

Zalety folii PPF?

Folia ochronna dzięki swojej grubości zapewnia  doskonałą ochronę przed mechanicznymi uszkodzeniami, rysy od gałęzi, wżery po ptasich odchodach czy odpryski od kamieni wszelkie uszkodzenia mechaniczne przyjmowane są przez folię dzięki czemu demontując folię po latach lakier pod spodem będzie w idelanym stanie dokładnie jak w chwili zabezpieczenia. Dodatkowo dobrze zaaplikowana folia ochronna jest całkowicie bezpieczna oraz prakrycznie nie widoczna.

Powłoki ochronne

Powłoki ochronne to specjalne substancje nakładane na lakier samochodu, które utwardzają się, tworząc trwałą warstwę ochronną. Te innowacyjne powłoki zapewniają ochronę przed powstawaniem mikrorys, promieniowaniem UV, a także zapobiegają osadzaniu się brudu i insektów. Plusy powłok ochronnych? Po pierwsze, są one bardzo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, co oznacza, że ​​dają długotrwałą ochronę. Po drugie, powłoki nadają nienaturalną głębię oraz blask lakieru, nadając samochodowi jeszcze bardziej efektowny wygląd.

Najpopularniejszy rodzaj zabezpieczenia nowych samochodów to zdecydowanie hybryda powłok oraz bezbarwnych folii PPF. Folia ochronna na całym przodzie pojazdu ochroni lakier przed uszkodzeniami mechanicznymi od kamieni, wżerami po owadach czy nawet drobnymi przygodami parkingowymi, powłoki ochronne ochronią samochód przed czynnikami zewnętrznymi oraz ułatwią jego pielęgnację.

Wybór pomiędzy folią PPF a powłokami ochronnymi może być trudny, ale oba te rozwiązania oferują znaczną ochronę dla lakieru samochodu. Folia PPF może być lepsza dla osób, które chcą trwałej, pancernej ochrony i nie mają zbyt wiele czasu na pielęgnację samochodu,  podczas gdy powłoki ochronne mogą być bardziej odpowiednie dla tych, którzy szukają trwałej ochrony o doskonałym wyglądzie bez wydawania większych pieniędzy na zabezpieczenie samochodu. Koszt zabezpieczenia całości samochodu bezbarwną folią ochronną to od 13 000 do 20 000 złotych podczas gdy zabezpieczenie powłokami ochronnymi to od 2000 do 5000 złotych.


Bez względu na wybór, inwestycja w jedno z tych zabezpieczeń zapewni długotrwałą ochronę dla Twojego pojazdu, pomagając mu zachować świeży wygląd na długie lata.  Mam nadzieję, że ten wpis jest pomocny! Jeśli masz jakiekolwiek pytania zapraszam do kontaktu.
 
______________________________________
𝗼𝗰𝗵𝗿𝗼𝗻𝗮 𝗹𝗮𝗸𝗶𝗲𝗿𝘂: +𝟰𝟴 𝟱𝟳𝟬 𝟰𝟬𝟯 𝟰𝟬𝟯
𝗳𝗼𝗹𝗶𝗲 𝗼𝗰𝗵𝗿𝗼𝗻𝗻𝗲 𝗣𝗣𝗙: +𝟰𝟴 𝟳𝟯𝟬 𝟵𝟬𝟵 𝟵𝟬𝟳
𝘄𝘄𝘄.𝗸𝘂𝗿𝗼.𝗽𝗹
𝗶𝗻𝗳𝗼@𝗸𝘂𝗿𝗼.𝗽𝗹